הרצל רוקח טלפון
שיש למטבחים שיש למטבחים 2 שיש למטבחים 3 שיש למטבחים 4

אבן גרניט

אבן גרניט הינה אבן טבעית שנוצרת במעמקי האדמה תחת תנאי לחץ וחום גבוהים מאוד- דבר שלמעשה הופך אותה לחזקה ולעמידה במיוחד לתנאים קיצוניים ולכאורה בלתי אפשריים. חוזקה ועמידותה, חשוב לציין, הם אלו שהובילו אותה לכדי תופעה נפוצה במיוחד המשמשת אנשים רבים ברחבי העולם כולו.

גרניט דגם מדורה לייט גרניט דגם מדורה גרין גרניט דגם חלוקי נחל ירוק גרניט דגם אוניקס ברזילאי גרניט דגם חלוקי נחל אדום גרניט דגם קליפורניה גרניט דגם פרדיסו בש גרניט דגם פנטסטיק שמנת גרניט דגם מרינאצי חלוקי נחל אדום גרניט דגם יער גרניט דגם דגם יער חום

גרניט בעולם עיצוב הפנים

שימוש באבן גרניט ניתן לראות גם בחדרי אמבטיה ובחדרי שירותים. מעבר למראה היוקרתי שביכולתו להעניק לחדרים אלו, שכן היא מגיעה בשלל צבעים ומרקמים שיהפכו כל חדר בו אבן הגרניט מותקנת לחדר מרהיב בפני עצמו, מדובר באבן קלה מאוד לתחזוקה ולניקיון, לעומת קירות צבועים אותם קשה לנקות אם בכלל. דרך אגב, זוהי גם הסיבה בגינה ניתן לראות בבתים רבים כי גרניט משמשת גם לחיפוי קירות מטבח, חדרי אוכל ועוד.

מעבר לשני שימושים עיקריים ובסיסיים אלו, ניתן להבחין בכך שהיא גם משמשת כחומר גלם גם בעבור מעצבים רבים, המייצרים באמצעותה פריטים דקורטיביים יוצאי דופן ומקוריים כמו שולחנות שיש, מעמדים מיוחדים, פסלים ועוד.

עלויות וסגנונות של האבן

עלותה של אבן גרניט – כמו כל פריט חומרי אחר, עלותה משתנה ותלויה בפרמטרים רבים כמו סגנונה העיצובי של האבן, גודלה, איכותה הסופית וכמובן מוניטין ורמת החנות בה היא נמכרת ומשווקת.

שאלות נפוצות

האם ניתן להניח חפצים חמים על משטח הגרניט?

משטחי הגרניט עמידים לחלוטין בפני חום ולכן אפשר להניח עליהם סירים או תבניות חמות אם כי לזמנים קצרים. שימו לב - אין להניח פלטת שבת ישירות על המשטח מאחר ומדובר בחום גבוה למשך זמן רב העלול לגרום לסדק באבן.

האם נדרש טיפול מיוחד למשטחי הגרניט, וכיצד יש לטפל בכתמים עיקשים?

לא, אבני הגרניט אינם מצריכים טיפול מיוחד. ניקיון המשטח נעשה במים וחומרי ניקוי קלים בלבד. שימוש בחומרי ניקוי קשים עלולים להשאיר כתמים בשיש. במקרים קיצוניים של כתמים, יש לזמן את חברת השיש ממנה הזמנתם את המוצר בכדי שיבצעו ליטוש חדש למשטח.

מדוע מחיר משטחי הגרניט יקרים ממשטחים סינטטיים?

כיוון שמדובר במשטח שמקורו מן הטבע ומיובא מחו"ל, הוא נחשב ליקר ביחס למשטחים סינטטיים וליוקרתי בשל ייחודו. בנוסף, ככל שימצאו במשטח גבישים ייחודים ונדירים יותר המעניקים לו את הטקסטורה המיוחדת שלו, כך מחירו יעלה.

תכונותיה של אבן הגרניט

הגרניט הינה אבן סלע קשה מאוד אשר משטחיה הינם אבנים טבעיות הנחצבות מסלעים גדולים הנוצרים בבטן האדמה, תחת קרום כדור הארץ בחלקו היבשתי.

כיוון שהיא נוצרת בדרך זו ובדרך של תהליכים וולקנים, היא נחשבת לבין החומרים החזקים ביותר בטבע. האבן מורכבת ממינרלים רבים, ביניהם קוורץ, פצלת השדה ונציץ. היא בעלת גבישים גדולים ומעט נקבוביות.

ניתן למצוא אותה בגווני לבן- אפור (אין לבן מוחלט), שחור וורוד- אדום. בשל החוזק שלה היא מתאים למגוון שימושים כדוגמת משטחי מטבח, אמבטיות, ריצופים, ציפויי קמין ובניינים ואף כאבן למצבות. בנוסף, היא עמידה בפני חום, שריטות, חומצות ונוזלים.

טיפול ואחזקה בגרניט

גרניט היא אבן אמידה, עדינה ומרהיבה למראה. עושים בה שימוש בחדרי מטבח, אמבטיה, ריצוף ועוד כאשר הרכב החומר היחודי של גרניט הופך אותה לחשופה למפגעי חומרי הניקוי השונים ובמיוחד לשומנים שאינם מותאמים לאבן עצמה מעבר לחשיפה לפגיעה מהשימוש.
בגלל אופי האבן גרניט פורצלן עלולה לקבל כתמים, לאבד מהברק שלה ולהפגע באופן מהותי, למרות שמטבעה מדובר על אבן שאינה סופגת חומרים. שימוש לא נכון בחומרי ניקוי שונים אשר אינם מותאמים לאבן עלול ליצור כתמים שלא יורדים ופוגעים במראה שלה.

על מנת לשמור על המראה היפה והזוהר של האבן יש להקפיד על טיפול ואחזקה נאותים, כאשר אחת לכמה שנים ובמקרים שבהם יש שחיקה של האבן מוטב לקרוא לחברה מקצועית שתעשה עבורכם ניקוי יסודי של הגרניט.

ניקוי גרניט

טיפול ואחזקה בגרניט מתמקד קודם כל בהמנעות מחומרי ניקוי מסורתיים, וזאת משום שאלה מכילים בדרך כלל חומרים אשר אינם בריאים לאבן. חומרים אלה הורסים את האבן , שוחקים אותה וגורמים לאיבוד כל האיכויות הטבעיות שלה. חשוב לדעת שניקוי גרניט תלוי לא רק בסוג החומר איתו מנקים אלא גם באופן הניקוי עצמו של האבן.

ניקוי גרניט יש לבצע רק בעזרת מים פושרים ולעבוד עם חומרים שמותאמים לטיפול בגרניט בלבד. כדאי לדעת שרוב הכתמים שנוצרים על גרניט אלה הם כתמים שטחיים בלבד הניתנים להסרה בעזרת חומרים מיוחדים, בעוד שרק במקרים מועטים מצליחים חומרים שונים לחדור לשכבות הפנימיות של האבן.

אנו מזמינים אתכם לפנות לייעוץ ונסיע לכם לשמור על הגרניט שלכם כמו חדש.

היסטורית אבן הגרניט

על אף היותה של אבן הגרניט סלע תהום המצוי בבטן האדמה, היא נחשפת בתהליכים שונים אל פני השטח.

היא נצפתה בכל התקופות הגיאולוגיות משחר ההיסטוריה, וניתן למצוא אותה בטבע בגדלים שונים, קטנים או בצורת משטחים עצומים ורחבים.

בישראל אבן הגרניט מצויה בעיקר בדרום הארץ אך היא אינה ניתנת לשימוש מסחרי, על כן, אבני הגרניט מיובאים ארצה בעיקר ממזרח אירופה ומזרח אסיה.

הידעת?

כיוון שאבן הגרניט היא תוצר של עבודת הטבע, המגוון המוצע לקונה הוא עצום ורחב ולא תוכלו למצוא ביניהם שני משטחים שזהים במאת האחוזים אחד לשני. כך שאם בחרתם באבן הגרניט, היו בטוחים שהמשטח בביתכם יהיה יחיד ומיוחד.

מלאו את הטופס ונחזור אלייך בהקדם:

משה בקר 18, ראשון לציון
טלפון: 03-9640889
פקס: 03-9660429
מפת הגעה
בין לקוחותינו לקוח 1 לקוח 2 לקוח 3 לקוח 4 לקוח 5 לקוח 6
  • הרצל רוקח: שיש ואבן קיסר למטבחים ואמבטיות
  • טלפון: 03-9640889
    נייד: 054-2326083
    פקס: 03-9660429
    כתובת: משה בקר 18, ראשון לציון